dodatno zavarovanje

Dodatno zavarovanje se kombinira z obveznim zdravstvenim zavarovanjem

Objavljeno Avtor: gorecwp Oznaka:

DODATNO ZAVAROVANJE SE KOMBINIRA Z OBVEZNIM ZDRAVSTVENIM ZAVAROVANJEM

Zdravstveno zavarovanje je pri nas sestavljeno iz obveznega in dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, slednjemu rečemo tudi dodatno zavarovanje. Če vas zanima sklenitev dodatnega zavarovanja, pritisnite na priloženo povezavo. Tam si lahko preberete več o tej vrsti zavarovanja, lahko pa ga tudi sklenete. Dodatno zavarovanje dopolnjuje obveznega, kar pomeni, da vam ob sklenitvi obeh pri zdravniku ne bo potrebno plačati za zdravstvene storitve. Slednje so neredko visoke, zato je tovrstno zavarovanje vedno dobra izbira, saj vas ščiti pred visokimi stroški v primeru bolezni ali poškodb.

Kadar ima oseba urejeno tako obvezno kot dodatno zavarovanje, je pri zdravniku oproščena vsakršnih stroškov. Če bi imela sklenjeno le obvezno zavarovanje, bi se lahko zgodilo, da bi oseba morala v primeru bolezni ali poškodb, doplačati zdravstvene storitve. Ta doplačila pa so lahko precej velik finančni zalogaj. V povprečju krije obvezno zdravstveno zavarovanje približno 70% stroškov zdravljenja, torej ostalih 30 oseba krije sama, če nima dopolnilnega zavarovanja. Dodatno zavarovanje namreč krije ostalih 30% stroškov zdravstvenih storitev. Razmerja niso enaka za vse storitve, če vas zanimajo točni zneski, pa si jih oglejte v Zakonu o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju.

Sklenitev dodatnega zavarovanja je mogoče le, če ima oseba urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje. Navadno se obe zavarovanji sklepa istočasno, saj se v tem primeru ne plača premije. Slednja se plača takrat, ko ima oseba urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje že več kot 1 leto in želi naknadno skleniti še dodatnega. Višina premij je različna, točne zneske najdete na priloženi povezavi, kjer boste našli tudi cenik dodatnega zdravstvenega zavarovanja. Slednje vas torej ščiti pred visokimi stroški zdravstvenih storitev, ki nastopijo predvsem v primeru resnejših poškodb ali bolezni. Kadar oseba sklene dodatno zavarovanje, to praviloma začne veljati že naslednji dan. Obstajajo pa primeri, ko ima oseba čakalno dobo, takrat zavarovanje ne začne veljati naslednji da. Tudi o čakalni dobi si lahko preberete na priloženi povezavi.