Izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi je možna tako s strani delavca kot delodajalca, vendar mora biti za to prisoten zakonsko določen upravičen razlog.
Kadar so s strani delodajalca grobo kršene pravice delavca, lahko slednji poda izredno odpoved o zaposlitvi. Delovno razmerje se lahko prekine nemudoma, delavec pa se lahko prijavi na zavod za zaposlovanje in je tako upravičen do denarnega nadomestila.
O kršitvah mora delavec delodajalca obvestiti pisno. V primeru, da te v roku 30 dni niso odpravljene, lahko delavec delodajalca prijavi delovni inšpekciji. Če v roku 3 dni nepravilnosti niso odpravljene, lahko delavec poda izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi.
V primeru izredne odpovedi s strani delodajalca delavcu ne pripada odpravnina in ravno tako ni upravičen do denarnega nadomestila za socialno varnost ob prijavi na zavodu za zaposlovanje.
Odpoved pogodbe o zaposlitvi je lahko izredna. Ne glede na to, na kateri strani se nahajate, vam toplo priporočamo, da nas kontaktirate za pravni nasvet – še posebej, če menite, da vam je bila storjena krivica.